Ara0553 691 90 90

Günlük Kiralık Apart Daireler

Apart Otel
Apart oteller; mesken olarak kullanılmaya elverişli, odaları bağımsız apartman ya da villa tipinde konut olarak inşa ve tefriş edilen, müşterinin kendi yeme ve içme ihtiyacını karşılayabilmesi için gerekli teçhizat ile donatılan ve otel olarak işletilen konaklama tesisleridir. Apart oteller; belgeli bir otel veya tatil köyü veya turizm kompleksi yatırımı veya işletmesi bütünü içinde yer alabildiği gibi en az on üniteden oluşacak şekilde; bir tesis bünyesinde bulunma zorunluluğu olmadan da “ müstakil apart otel ” adı altında düzenlenebilir.

Tatil merkezleri; müşterilerin konaklama, yeme içme, eğlence, dinlenme ve spor ihtiyaçlarını karşılayan, kuruluş yeri veya işletmesi özelliği gereği yardımcı ve tamamlayıcı birimleri de bünyelerinde bulundurabilen en az bin iki yüz elli odalı işletmelerdir. Bu işletmeler, tatil merkezi otelleri veya apart oteller ile bu otellere hizmet veren ortak kullanım alanlarından oluşur. Tatil merkezi otelleri tümü üç yıldızlı oteller veya tümü dört yıldızlı oteller için belirlenmiş olan asgari nitelikleri taşımaktadır.

Tatil köyleri; doğal güzellikler içerisinde yer alan veya arkeolojik değerler civarında kurulmuş, rahat ve keyifli bir konaklamanın yanı sıra, çeşitli spor, eğlence ve satış hizmetlerinin de sağlanabildiği yaygın yerleşim düzenindeki, eğimli arazi bölgelerinde kottan kazanılan katlar da dahil olmak üzere en fazla üç katlı yapılardan oluşabilen ve en az atmış odalı işletmelerdir. Tatil köylerinde, tabii değerler günlük kiralık daire ile yöresel varlıkların korunmasına da özen gösterilerek nitelikli çevre düzenlemesi yapılır. 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı tatil köyü şeklinde iki ayrı gruba ayrılırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir